استاندار بوشهر:۴ جزیره برای منطقه آزاد تعیین شده است

استاندار بوشهر همچنین به برخورداری استان بوشهر از ۹۳۷ کیلومتر مرز آبی اشاره کرد و ادامه داد: آبزی‌پروری، شیلات، گردشگری و تجارت و بازرگانی از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر است.

استاندار بوشهر گفت: چهار جزیره عباسک، نگین، صدف و صدرا در استان بوشهر برای ایجاد منطقه آزاد تعیین شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان؛ مصطفی سالاری بعد از ظهر شنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور رییس مجلس اظهار داشت: این استان دارای ظرفیت‌های بالایی در بخش‌های مختلف است که بسیاری از این ظرفیت‌ها در سطح کشور بی‌نظیر است.

وی با اشاره به تولید بیش از ۶۰ درصد گاز کشور در منطقه ویژه پارس جنوبی، اضافه کرد: شهرستان‌های شمالی استان بوشهر تولیدکننده نفت هستند و بیش از ۹۰ درصد از نفت خام کشور نیز از جزیره خارگ در استان بوشهر صادر می‌شود.

استاندار بوشهر همچنین به برخورداری استان بوشهر از ۹۳۷ کیلومتر مرز آبی اشاره کرد و ادامه داد: آبزی‌پروری، شیلات، گردشگری و تجارت و بازرگانی از دیگر ظرفیت‌های استان بوشهر است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی و تلاش‌های صورت گرفته برای پیوند بیشتر صنایع استان با زندگی مردم، افزود: این موضوع را برای رسیدن به ساختار مناسب دنبال می‌کنیم تا زمینه برای توسعه هر چه بیشتر استان فراهم شود.

سالاری به ظرفیت‌های بندر بوشهر برای توسعه اقتصادی و بازرگانی و ایجاد ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: لایحه منطقه آزاد یکی از خواسته‌های دیرینه مردم بوشهر است که در مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شده است.

وی ادامه داد: اراضی شوره‌زار و لم‌یزرع در کنار شهر بوشهر و خارج از محدوده شهر بوشهر برای این منظور در نظر گرفته است.

استاندار بوشهر به تفاوت‌های این منطقه آزاد با دیگر مناطق آزاد اشاره کرد و بیان داشت: تلاش می‌کنیم که پردازش کالا و ایجاد ارزش افزوده را در این این استان توسعه دهیم و استان به جایگاه واقعی خود در تجارت دست یابد.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد بوشهر مرکزی برای توسعه صادرات کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: چهار جزیره عباسک، نگین، صدف و صدرا در استان بوشهر برای ایجاد منطقه آزاد تعیین شده است.

سالاری با اشاره به اینکه شاهد کاهش بروکراسی و هزینه‌های ایجاد ارزش افزوده در مناطق آزاد خواهیم بود، اضافه کرد: امیدواریم این لایحه در مجلس تصویب شود تا شاهد استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استان باشیم.

نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

منبع:مهر


در تاریخ : 1394/10/12 19:21