دکتر سالاری: فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان بوشهر معرفی شود

استاندار بوشهر گفت: با توجه به قابلیت‌های مهم استان بوشهر در حوزه سرمایه‌گذاری باید این فرصت‌ها بیشتر معرفی شود.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به قابلیت‌های مهم استان بوشهر در حوزه سرمایه‌گذاری باید این فرصت‌ها بیشتر معرفی شود.
 
به گزارش مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، دکتر مصطفی سالاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های مهم در حوزه سرمایه‌گذاری است اظهار داشت: مزیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان بوشهر دربخش‌های مختلف کشاورزی، گردشگری و صنایع پایین دستی کشاورزی شناسایی و تدوین شده است.
 
وی با اشاره به عمده‌ترین مزیت‌های استان بوشهر برای سرمایه گذاران بیان کرد:  فراهم شدن تسهیلات لازم و کوتاه کردن ارائه صدور مجوز برای سرمایه‌گذاری و پشتیبانی باید مورد توجه قرار داشته باشد.
 
استاندار بوشهر با بیان اینکه زیر ساخت سرمایه‌گذاری با همکاری دستگاه‌های اجرایی فراهم می‌شود گفت: مزیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان بوشهر در بخش‌های مختلف شناسایی که بعد از تدوین این ظرفیت‌ها بر اساس اقتصاد مقاومتی ارائه شود.
 
سالاری تاکید کرد: حوزه گردشگری، فناوری اطلاعات، کشاورزی شامل باغات، نخیلات، زراعت، صیفی‌جات و آبزی‌پروری مزیت‌های استان بوشهر است که بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی و اطلاع رسانی شود.
 
وی استان بوشهر را قطب سرمایه‌گذاری در جنوب کشور دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر با داشتن ظرفیت‌های مهم در حوزه‌های مختلف می‌تواند به عنوان قطب سرمایه‌گذاری در جنوب کشور معرفی شود.
 
استاندار بوشهر با تاکید بر معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان بوشهر گفت: فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری از طرق مختلف معرفی شود تا زمینه حضور و استقبال سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی فراهم شود.
 
سالاری با بیان اینکه ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان بوشهربا دیگر نقاط کشور متفاوت است بیان کرد: ظرفیت‌های متعدد، استان بوشهر را در حوزه سرمایه‌گذاری از دیگر استانها متمایز کرده و این فرصت را برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی فراهم کرده است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر نیز گفت: طرح‌های سرمایه‌گذارمبتنی بر اقتصاد مقاومتی ضمن اینکه اقتصادی است آثار مهمی در بردارد که طرح‌های سرمایه‌گذاری استان بوشهر بر اساس اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.
 
رضا عوض‌پور با بیان اینکه دست یابی به اقتصادی پویا و پایدار با تحقق اقتصاد مقاومتی مسیر می‌شود اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی در حوزه سرمایه گذاری برخوردار است که بر اساس برنامه‌های تدوین شده در این حوزه‌ها سرمایه‌گذاری می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، طرح‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است خاطرنشان کرد: رویکرد برنامه ششم توسعه به سمت دانش بنیان و بر اساس اقتصاد مقاومتی  تدوین شده است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر تاکید کرد: اقتصاد کشور براساس اقتصاد مقاومتی، پویا و مقاوم‌سازی می‌شود که قابلیت‌های استان در حوزه سرمایه‌گذاری در این راستا است.
 
وی توسعه استان بوشهررا بر اساس ظرفیت‌های کشاورزی و حوزه‌های دریایی دانست و خاطرنشان کرد: حوزه‌های کشاورزی و محصولات خارج از فصل، بازرگانی و صنایع پایین دستی کشاورزی و آبزی‌پروری از اولویت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه استان بوشهر است.
 


در تاریخ : 1394/10/27 20:19