محل ساخت پتروشیمی دشتستان تعیین شد

فرماندار دشتستان گفت: با تعیین محل ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان، بخش خصوصی 100 میلیون یورو در ساخت این واحد صنعتی تولیدی سرمایه‌گذاری می‌کند.

فرماندار دشتستان گفت: با تعیین محل ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان، بخش خصوصی 100 میلیون یورو در ساخت این واحد صنعتی تولیدی سرمایه‌گذاری می‌کند.
 
به گزارش  روابط عمومی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان بوشهر به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، ارسلان زارع در نشست بررسی اجرای طرح مجتمع پتروشیمی دشتستان با بیان اینکه طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در اولویت برنامه‌ها است اظهار داشت: شهرستان دشتستان دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه اقتصادی و تولیدی است که بر اساس این ظرفیت‌ها طرح‌های بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تدوین شده است.
 
وی با بیان اینکه ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان یکی از برنامه‌های مهم در این شهرستان است تصریح کرد: بیش از 100 هکتار زمین برای ساخت این مجتمع بین سه بخش شبانکاره، آب‌پخش و سعدآباد تعیین شده که بهترین نقطه برای بهره‌مندی مناطق مختلف دشتنستان است.
 
فرماندار دشتستان با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت مجتمع پتروشیمی دشتستان بزودی اجرایی می‌شود افزود: بخش خصوصی برای اجرای این پروژه مهم بیش از 100 میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کند که زمینه اشتغال  200 نفر بطور مستقیم فراهم می‌شود.
 
زارع با بیان اینکه  اجرای طرح مجتمع پتروشیمی دشتستان سبب تحول مهمی در این منطقه می‌شود افزود:  خوراک اصلی مجتمع پتروشیمی متانول است که محصولات تولیدی آن نقش مهمی در شکل گیری صنایع پایین دستی پتروشیمی و صادرات دارد .


در تاریخ : 1395/3/10 10:47