دکتر سالاری: دستگاه‌های اجرایی در رفع مشکلات فعالان اقتصادی با جدیت تلاش کنند(تصاویر)

استاندار بوشهر گفت: دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با جدیت تمام برای رفع مشکلات فراروی فعالان اقتصادی این استان تلاش کنند.

استاندار بوشهر گفت:  دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با جدیت تمام برای رفع مشکلات فراروی فعالان اقتصادی این استان تلاش کنند.
 
 
  دکترمصطفی سالاری در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان بوشهر با تاکید بر تکریم ارباب رجوع در رسیدگی به مشکلات حوزه امور مالیاتی اظهار داشت: در اداره امور مالیاتی به عنوان یکی از بخش‌های که بخشی از مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی است باید با تکریم ارباب رجوع به مشکلات رسیدگی شود.
 
وی با اشاره به تعارض منافع در برخی مشاغل افزود: واردات کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی با منافع تولیدکنندگان در تضاد است بنابراین برقراری توازن میان منافع مشاغل در جامعه ضروری است.
 
استاندار بوشهر تعارض میان منافع دولت و افراد فعال در بخش خصوصی را طبیعی دانست و گفت: بخشی از حقوقی پرداختی به دولت در قالب مالیات صرف عمران و آبادی شهرها و روستاها می‌شود بنابر این شایسته است در وصول حقوق دولت نهایت دقت و درآمدهای عمومی متناسب با نیاز هزینه شود.
 
وی با اشاره به تلاش تمام وقت دولت در استان برای افزایش و از سرگیری  فعالیت‌های اقتصادی بیان کرد: بهترین راه برای تکریم و خدمت به مردم رفع نیازهای آنان است و در شرایط کنونی از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
 
دکترسالاری آسیب‌های اجتماعی را سبب عدم اشتغال دانست و گفت: هزینه‌ای که قرار است صرف رفع آسیب‌های اجتماعی شود قطعا بیشتر از ایجاد  فرصت‌های شغلی است لذا دولت تمام تلاش خود را در این زمینه صرف می‌کند.
 
وی ضمن تاکید بر حفظ شان و تکریم اربابان رجوع به ممیزین و کارکنان سازمان دارایی و امور مالیاتی گفت: تراکم پرونده‌ها و تعدد فعالیت‌ها نباید سبب عدم رعایت حقوق مصرف کنندگان خدمات و ارباب رجوع شود.
 
استاندار بوشهر افزود: در انجام امور اداری اگر ارباب رجوع را تکریم کنیم فرآیند کار اداری نیز هم تسهیل می‌شود و هم رضایتمندی را به همراه دارد.
 
وی با تاکید بر نهادینه کردن ادب و احترام متقابل و مدارای همدیگر در جامعه تاکید کرد: تلاقی دیدگاه‌ها زیاد است و در ارائه خدمات تعارض منافع طبیعتا سبب برخورد می‌شود که بالابردن طاقت و مدارا این برخوردها را کاهش می‌دهد.
 
دکترسالاری با اشاره به بخشش دیرکرد جرایم پرداخت مالیات در بخشنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: با ابلاغ بخشودگی جرایم دیرکرد پرداخت مالیات و بیمه امیدواریم بخشی از موانع از سرگیری فعالیت‌های واحدهای تولیدی رفع شود وشاهد ایجاد اشتغال پایدار باشیم.
 
وی بر افزایش هیئت‌های رسیدگی مالیاتی تاکید کرد و افزود: افزایش هیئت‌های رسیدگی سبب افزایش سرعت رسیدگی می‌شود و این روند باید تا بروز رسیدن بررسی پرونده‌ها ادامه داشته باشد.
 
استاندار بوشهر بهبود شرایط عمران و آبادی شهرها و روستاها را از آثار مالیاتی دانست و گفت: بخش خصوصی اگر خلاقیت داشته باشد و کارآفرین باشد،ما نیز باید مشکلات را کاهش دهیم  و این سبب افزایش تولید می‌شود..
 
دکتر سالاری کاهش حقوق مالیاتی را ماحصل کاهش تولید دانست و بیان کرد: واحد‌های متوسط و کوچک را به شدت حمایت می‌کنیم تا تولید و فعالیت اقتصادی و در نتیجه اشتغال پایدار افزایش یابد.
  منبع: اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر
انتهای پیام/


در تاریخ : 1395/3/27 22:34