پنجره واحد خدمات شهری در بوشهر راه اندازی می شود

نشست تخصصی «ایجاد پنجره واحد خدمات شهری» در شهر بوشهر با حضور نمایندگان شهرداری بوشهر و شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر برگزار شد.

نشست تخصصی «ایجاد پنجره واحد خدمات شهری» در شهر بوشهر با حضور نمایندگان شهرداری بوشهر و شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر برگزار شد.

در این نشست که روز یکشنبه 5 دیماه با هدف آشنایی دستگاه های مرتبط با اهمیت موضوع و ضرورت اجرا، تجربیات سایر کشورها، چالش‌ها و موانع، الگوهای اجرایی و نتایج اجرای بخشی از پنجره واحد خدمات شهری شهر تهران برگزار گردید، سرپرست معاونت اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر، در خصوص موضوع جلسه و نقش و جایگاه وزارت امور اقتصادی و دارایی در پروژه ایجاد پنجره واحد خدمات شهری توضیحاتی را ارائه دادند. خانم سکینه خوش منش با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار به عنوان یکی از وظایف اصلی وزارتخانه متبوع بوده و برنامه های متنوعی برای تحقق این هدف در حال اجرا یا برنامه ریزی است، ایجاد پنجره واحد خدمات شهری را اقدام مهمی دانستند که می تواند در تسریع فرایند ساخت و ساز و همچنین کوتاه شدن زمان دریافت استعلام ها به اقتصاد استان کمک کند. ایشان همچنین به تجربه اجرای پنجره واحد خدمات شهری در پایتخت و کارهای مرتبط انجام شده در سایر استان ها اشاره و بیان کردند: در همه تلاش های صورت گرفته شهرداری‌ها نقش محوری داشته اند و اصولا در مرحله اول الکترونیک شدن فرآیندهای خدمات شهری، موضوع اصلی تشکیل شبکه ای است که دستگاه های خدمات رسان بتوانند در بستر فناوری اطلاعات خدمات خود را جهت خدمت رسانی سریع‌تر و باکیفیت تر به مردم، به اشتراک بگذارند و تعامل سازنده و برخطی با یکدیگر داشته باشند.

وزارت امور اقتصادی و دارایی پنجره واحد خدمات شهری را اینگونه تعریف کرده است: «استفاده آسان از فناوری اطلاعات برای توزیع خدمات شهری به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی و همچنین دریافت نیازها از مردم از یک درگاه
خدمات رسانی».


در تاریخ : 1395/10/7 8:21