ا

طرح پرورش استویا

مدیریت 0 11385 رتبه مطلب: 3/4

   استویا یک گیاه چند ساله علفی است. استویا به طور طبیعی در آمامبای هیگلندو نزدیک سرچشمه رودخانه ماندی (یک منطقه باریک بین برزیل و پاراگوئه) رشد می کند. نمو گیاه در شرایط دمای متوسط بین ۲۰ تا ۳۰درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی در حدود ۸۰درصد صورت می گیرد. این گونه به طور گسترده برای برگ های شیرین آن کشت می شود.

طرح پرورش قارچ شاه صدف

مدیریت 0 7930 رتبه مطلب: 3/2

نام علمي قارچ شاه صدف، پلوروتوس ارينجي مي باشد. “ارينجي” از نام گياهي كـه ايـن گونـه قـارچ بـه صـورت وحشي در طبيعت در كنار آن يافت مي شود، گرفته شده است بستركشت بايد درون ظروف مقاوم به دماهاي بالا قرار گيرد و فضاي كافي براي تنفس ميسـليوم در مراحـل بعـد وجود داشته باشد. عمومي ترين ظروف مورداستفاده عبارتند از كيسه هاي پلاستيكي )در چين( و بطريهـاي پلاسـتيكي )در تـايوان و ژاپن. همانطور كه قبلا اشاره شد، متقاضي پرورش قارچ شاه صدف بايد از بستركشت آمـاده اسـتفاده نمايـد. بستركشـت قارچ شاه صدف، در واحدهاي توليد بستركشت قارچ و به صورت جزا توليد شده و به متقاضيان پرورش قارچ شـاه صدف، عرضه مي شود.

طرح تولید و بسته بندی پودر گوجه فرنگی

مدیریت 0 9444 رتبه مطلب: 3/3

در سال های اخیر تقاضای جهانی برای مصرف گوجه فرنگی رو به افزایش بوده است و از کل مقدار تولیدشده، حدود ۶۰ درصد در صنایع تبدیلی مصرف شده است . کل تولید گوجه فرنگی حدود ۳۰ میلیون تن است، که حدود ۱۰ میلیون تن کشور آمریکا، ۴ میلیون ایتالیا و حدود ۲ میلیون تن را کشور ترکیه تولید می کند. اسپانیا، ایران و سایر کشورها در رده های آخر قرار دارند.

سورتینگ و بسته بندی پرمرغ

مدیریت 0 11233 رتبه مطلب: 2/7

پرها يکی از انواع روييدنی های مربوط به پوست بيرونی است که بر روی پوست بدن پرندگان و بال های آنان ميرويد. پر يک ساقه ميانی توخالی دارد که کرک های ظريفی بر آن ميرويند. پرهای پرندگان يکـی از مهمترين اعضای موجود در بدن آنها به شمار می روند. از مهمترين کارهايی که پر پرندگان انجام می دهند می توانيم از پرواز، گـرم نگـه داشتن آنها در هوای سرد و همينطور برای گرم نگه داشتن تخم ها و حـتی جلـب توجه و يا فرار از دست دشمنان نام برد.

راه اندازی سیستم‌های آبیاری هوشمند خورشیدی

مدیریت 0 8151 رتبه مطلب: بدون رتبه

اگر در اراضی کشاورزی از سیستم‌های آبیاری هوشمند خورشیدی استفاده شود، علاوه بر تأثیر ۴۰درصدی در جلوگیری از هدررفت آب می‌تواند به کاهش مصرف برق هم کمک شایانی کند. در این سیستم برق مورد نیاز سیستم‌های کنترل و حسگرها از طریق پنل‌های خورشیدی تأمین می‌شود.

 

پرورش و بسته بندی صدف خوراکی

مدیریت 0 22509 رتبه مطلب: 2/9

کشت و پرورش صدف خوراکی یکی از تولیدهای نوین و درآمدزا در مناطق ساحلی است که کشورمان بخصوص در سواحل خلیج فارس و دریای عمان دارای قابلیت‌های فراوانی برای پرورش این محصول باارزش و مغذی است که از جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی بسیاری از کشورهای دنیا برخوردار است. با توجه به رشد سرسام آور جمعیت جهان، منابع غذایی دریایی و فعالیت‌های آبزی پروری نقش مهمی را در تولید پروتئین حیوانی بر عهده دارند.

انجماد و بسته بندی ماهی و میگو به روش سریع

مدیریت 0 9887 رتبه مطلب: 4/0

مصرف گوشت سفید در مقایسه با گوشت قرمز از سلامت بالاتری برخوردار است و بر طبق آخرین یافته های محققین علوم تغذیه و پزشکی،مصرف صحیح ابزیان از بروز بسیاری از بیماریها جلوگیری می کند.آبزیان به لحاظ داشتن ویزگی های زیر از نظر ارزش تغذه ای در اولویت مصرف قرار می گیرند.
-محدود بودن تولید گوشت قرمز و مرغ
-ارزانتر بودن گوشت ماهی
-افزایش جمعیت کشور و لزوم تامین پروتئین مورد نیاز
-اماده شدن سریع این فرآورده ها برای مصرف
-تنوع در غذا

پرورش کفشدوزک

مدیریت 0 10633 رتبه مطلب: 3/0

شاید شما هم باور نکنید اما این حقیقتی است که کشت ارگانیک به جوامع امروزی ارزانی داشته و یکی از الزامات ادامه این نوع کشت، وابسته به پرورش همین کفش‌دوزک‌هاست. کفش‌دوزک‌ها در دنیا بیش از ۲هزار گونه دارند که تنها یکی از آنها برای پرورش و تولید انبوه مناسب است. گونه «کریپتولموس» برای این کار بهترین گزینه است. احتمالا برای برخی از مخاطبان این سوال پیش می‌آید که پرورش کفش‌دوزک چه ربطی به تولید محصول ارگانیک دارد؟ ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

پرورش کرم خونی

مدیریت 0 14824 رتبه مطلب: 3/3

از آنجا كه ماهيان خاوياري در مراحل اوليه زندگي خود به غذاي زنده و يا ميگو در زمان بلوغ به كرم نرئيس نياز دارند معرفي كرم نرئيس به عنوان غذاي زنده در تغذيه ماهيان با ارزش شيلاتي نظير تاسماهيان و آبزياني نظير ميگو از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. از طرف ديگر با توجه به اينكه در حال حاضر بدليل عدم وجود غذاي زنده در فصل پاييز جهت تكثير ماهيان خاوياري نژاد پاييزه و ماهيان خاوياري پرورشي، اين كفزي بدليل موجود بودن آن در تمامي فصول امكان تغذيه لارو ماهيان خاوياري را در اكثر كارگاههاي تكثير و پرورش آن تا رسيدن به اندازه مناسب جهت رهاسازي به رودخانه و يا پرورش در مكانهاي محصور فراهم مي كند.

طرح پرورش میل ورم

مدیریت 0 14494 رتبه مطلب: 3/3

افزایش سریع جمعیت انسانی، زنگ خطری است که هشدار قحطی و فقر در آینده را می‌دهد. عده‌ای از متخصصین علم تغذیه، جامعه شناسی و… معتقدند «منطقی‌ترین راه برای تأمین نیازهای غذایی بشر خصوصاً در کشورهای محروم، استفاده از تمام امکانات و منابع غذایی موجود است. این محققین حتی به وجود مزارعی برای پرورش حشرات خوراکی هم اشاره دارند و به دلایل بسیاری این کار را عاقلانه‌تر از پرورش دام می‌دانند:
– نخست آنکه این جانوران برای رشد و تولید مثل به مواد غذایی زیادی نیاز ندارند (حجم غذای گاو را با کرم مقایسه کنید).
– دوم اینکه برای رشد و پرورش این موجودات فضای زیادی لازم نیست. (محل زندگی و فضای اشغال شده توسط یک گوسفند و موریانه تا چه حد قابل مقایسه هستند؟)
– سرعت تخم ریزی و رشد حشرات به هیچ عنوان با زاد و ولد پستانداران و پرندگان تأمین کننده غذای انسان قابل مقایسه نیست (رشد یک بره را با تعداد تخم‌ها و سرعت رشد در سوسک مقایسه کنید).
– این گروه از جانوران به تعداد فراوان و گونه‌های مختلف در دسترس بشر هستند.
– و با کمال تعجب عده‌ای معتقدند بسیار بسیار خوشمزه‌تر از گوشت حیواناتی چون مرغ، ماهی، گوساله و گوسفند است.

RSS
12
دی ان ان